Weekendwerk aan spoor zorgt voor veel hinder
In het weekend van 19 en 20 september werken aannemers dag en nacht aan het spoor in Vught. Vooral het intrillen van damwanden geeft veel geluid en trillingen. Inwoners in de omgeving kunnen dit ook ’s nachts goed horen en de trillingen in huis voelen. Ook als je wat verder van het spoor woont, kun je overlast ervaren.
De voorbereidingen starten vrijdagavond 18 september. De werkzaamheden beginnen in de nacht van vrijdag 18 op zaterdag 19 september en gaan dag en nacht door tot maandagochtend 21 september 5.00 uur. In deze periode rijden er geen treinen. Daardoor kunnen aannemers dichtbij en op het spoor werken. Het werkgebied ligt tussen de Postweg en Laagstraat en tussen de Aert Heymlaan en Boslaan.
Wat kun je thuis merken?
Het meeste geluid en de meeste trillingen komen van het intrillen van damwanden en stalen balken. Dit gaat overdag en ’s nachts door. De aannemer trilt de damwandplanken diep de grond in. Omdat de trillingen in de bodem zich verspreiden, kun je de trillingen ook in huis voelen.
Het intrillen gebeurt op meerdere plekken in
Vught:
- Tussen de Karwei en de Raamweg plaatst de aannemer damwandplanken tussen de damwanden die al in de grond staan. Ook trilt de aannemer daar een aantal eerder geplaatste damwandplanken verder de grond in;
- Bij de spoorwegovergang Wolfskamerweg/Laagstraat trilt de aannemer lange damwandplanken in voor de toekomstige onderdoorgang;
- Ten noorden van de N65 brengt de aannemer stalen balken in de grond.
ProRail verwacht dat het intrillen zondagmiddag 20 september klaar is. Daarna volgen vooral werkzaamheden om het werk af te ronden en het spoor weer klaar te maken voor de treinen die er maandagochtend vroeg weer rijden.
Spoorwegovergang Laagstraat dicht
De Laagstraat is van vrijdagochtend 18 september 6.00 uur tot dinsdagochtend 22 september 6.00 uur dicht voor al het verkeer. Verkeer rijdt om via de Industrieweg en Molenstraat/Repelweg. Ook vóór het weekend sluit de Laagstraat ’s nachts voor de aanvoer van materieel. Op 16, 17 en 18 september tussen 1.00 en 6.00 uur is de straat tijdelijk dicht. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, download de PHS Den Bosch- Vught-app via jouw appstore.(externe link)
Bereid je voor op hinder, ook ’s nachts
Woon je in de omgeving van het spoor? Houd dan rekening met veel geluid en trillingen die je in huis kunt voelen, ook midden in de nacht. Vooral het intrillen van de damwanden kan ernstige hinder geven. Er is tijdens de werkzaamheden een telefoonnummer beschikbaar voor
omwonenden: 085 - 060 15 58.
